Czy auto poleasingowe to dobra inwestycja?

Wybór samochodu, który będziemy użytkować prywatnie albo w ramach prowadzenia firmy to duże wyzwanie. taka decyzja nie może być podejmowana na pewno zbyt pochopnie, tym bardziej, jak nie znamy się na samochodach i nie wiemy w jakim stanie technicznym tak naprawdę jest dany pojazd. Gdy chodzi o samochody używanie to należy zachować bardzo dużą ostrożność, szczególnie jak zależy nam na zakupem pojazdu w miarę nowego o niewielkim przebiegu oraz niewielkich śladach użytkowania. Gdzie szukać takich aut? Licytacje poleasingowe mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

DLaczego warto szukać samochodu na aukcjach?

Licytacje poleasingowe to dobre miejsce, aby znaleźć naprawdę świetnej jakości samochód, do tego w dobrej cenie. Czemu nie opłaca się kupować nowego auta? Bo po wyjechaniu z salonu samochodowego traci momentalnie na wartości, a w zasadzie po przejechaniu kilku kilometrów. Na nowe samochody mogą pozwolić sobie wyłącznie osoby bardzo majętne, które tak naprawdę nie liczą się z wysokimi kosztami, jakie mogą ponieść w przyszłości. Dla osób, które nie chcą tracić niepotrzebnie pieniędzy, dobrą opcją będzie zakup pojazdu używanego, co nie znaczy, że gorszego. Na licytacjach poleasingowych można znaleźć niekiedy prawdziwe perełki. Oczywiście wszystko zależy od tego, skąd pochodzi dany samochód i jak był użytkowany. Prawda jest jednak taka, że na takich aukcjach można znaleźć auta, które były użytkowane wyłącznie po mieście, nie wyjeżdżano nimi w dalekie trasy, tak więc ich przebiegi nie są duże.

Na co zwrócić uwagę wybierając samochód poleasingowy?

Decydując się na korzystanie z licytacji poleasingowych, warto wziąć ze sobą kogoś, kto pomoże nam ustalić, czy wybrany przez model samochodu jest godny uwagi. Innym rozwiązaniem jest zaprowadzenie samochodu do warsztatu, gdzie mechanik oceni profesjonalnym okiem, czy warto zdecydować się na jego zakup, czy może lepiej sobie odpuścić. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że samochody poleasingowe mogą być mniej zadbać, niż auta z drugiej ręki. Czasami jest problem z porysowanym lakierem czy jakimiś wgnieceniami, aczkolwiek są to samochody stosunkowo nowe, które bez wątpienia warto wziąć pod uwagę. Na aukcjach poleasingowych można znaleźć naprawdę dobrej jakości pojazdy, szczególnie wybierajmy takie, które są na przykład odebrane przedsiębiorcom za niespłacanie rat w terminach. Takie auta są zazwyczaj nowe, niektóre mogą nie mieć nawet roku. 

Samochody poleasingowe, które można znaleźć na licytacjach są niedrogie, jednocześnie młode, jeżeli chodzi o rocznik. Ich cena jest bardzo atrakcyjna, możemy mieć pewność też co do ich stanu technicznego. Za zakupem takich pojazdów przemawia nie tylko cena, ale także ich rocznik oraz stan techniczny. Na aukcjach poleasingowych wybór jest duży, tak więc bez większych problemów znajdziemy samochód dopasowany do naszych możliwości finansowych oraz potrzeb.