Dla kogo sprowadzanie aut z USA okaże się opłacalne?

Na zakup samochodów używanych z takich krajów jak USA mogą decydować się zarówno osoby prywatne, jak też firmy. Zdarza się, że zakup samochodu z tego kraju będzie bardziej opłacalny w stosunku do zakupów w UE. Jednak najczęściej na takie zakupy decydują się osoby, które chcą pozyskać nietypowe, luksusowe samochody.

Czy import samochodu będzie opłacalny?

W USA można pozyskać wiele używanych samochodów w bardzo dobrym stanie technicznym. Szczególnie sprzedawcy samochodów z wyższej półki są w stanie zapewnić samochody, które są bardzo zadbane. W ten sposób pomimo zakupu używanego samochodu można uzyskać dostęp do auta na lata. Natomiast gdy chce się pozyskać samochód w USA trzeba dokładnie sprawdzić, jak wygląda sprowadzanie aut z usa.

Jak wygląda importowanie samochodu?

Przy zakupie używanego samochodu w USA trzeba brać pod uwagę nie tylko cenę, ale również dodatkowe koszty. Obejmie to między innymi:

– transport na terenie USA,

– transport morski do Europy,

– cło oraz akcyzę,

– podatki.

Bardzo ważne jest dokładne obliczenie wszystkich kosztów, które trzeba będzie ponieść. Dopiero w takiej sytuacji będzie można ocenić, czy sprowadzenie samochodu z USA rzeczywiście okaże się opłacalnym rozwiązaniem. Na koszty sprowadzenia samochodu powinny zwrócić uwagę szczególnie firmy, które zamierzają pozyskać większą liczbę pojazdu w celu powiększenia floty samochodów. W tym względzie warto dokładnie wyliczyć choćby, ile zyska się na kosztach operacyjnych przy pozyskaniu aut z zagranicy, gdzie firmy mogą w tym względzie dokonać różnych odliczeń.