Ekrany LED – kilka ważnych informacji

Wybór ekranów LED jest tak duży, że przed zakupem, naprawdę warto się zorientować, z czym mamy obecnie do czynienia na rynku. Najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalnego sklepu. Mimo wszystko, warto także wiedzieć kilka podstawowych informacji, na temat tych ekranów.

Ekrany LED montowane są głównie do wyświetlania ważnych informacji i reklam

Ekrany LED świetnie sprawdzają się do wyświetlania spotów reklamowych, produktów i usług, a także do wyświetlania ważnych informacji, takich jak rodzaje spektakli granych w teatrze, ceny, czy rozkłady jazdy. Jednak, równie dobrze sprawdzają się do wyświetlania ważnych firmowych danych – wykresów, tabel i innych.

Ekrany LED montowane na zewnątrz i wewnątrz budynków

Ekran LED może być montowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Są one tak skonstruowane, że nie przeszkadza im duże nasłonecznienie. Warto jednak zwrócić na to uwagę podczas zakupu, gdyż te przeznaczone do użytku zewnętrznego, mają nieco inne parametry, zwłaszcza jeżeli chodzi o jasność. Wewnetrzne ekrany LED charakteryzują się jasnością od 700 cd/m kw. do 2500 cd/m kw. Z kolei ekrany zewnętrzne mogą mieć jasność standardową lub jasność podwyższoną. Pierwsza z nich – jasność standardowa oscyluje pomiędzy 5000 a 7000 cd/m kw., natomiast podwyższona jasność jest od 8000 – 12000 cd/m kw.

Ekrany mają różną gęstość diod i wielkość

W sklepach dostępne są ekrany posiadające różną gęstość diod oraz różną wielkość. Im większa gęstość diod, tym oczywiście lepiej – obraz będzie znacznie bardziej wyrazisty. Warto jednak dopytać o jakość tych diod. Jeżeli w ekranie jest wysoka gęstość dobrej klasy diod, możemy być pewni, że żywotność sprzętu będzie bardzo dobra. Wielkość ekranów należy dopasować do warunków, w jakich będzie wykorzystywany i do przestrzeni.

Wybierz dobry sklep

Nie musisz znać się na sprzęcie, aby wybrać najlepszy. Nie musisz przeglądać stron producentów, którzy zajmują się projektowaniem najnowszych ekranów LED. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup w profesjonalnym sklepie ze sprzętem audiowizualnym. Dokonując zakupów w takim sklepie możesz mieć pewność co najmniej do dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to to, że w sklepie takim znajdują się wyłącznie produkty najwyższej jakości, gdyż żaden profesjonalny sklep nie pozwala na to, a by w jego ofercie znalazły się produkty „niepewnych” producentów, posiadające nie najlepszą opinię klientów. Druga to z kolei pewność, że w takim sklepie pracują profesjonaliści, którzy będą potrafili doradzić, jaki sprzęt będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej firmy. Oczywiście, ważne będą dla nich informacje, jakie treści mają być wyświetlane na ekranie LED – czy mają to być dane, reklamy, czy relacjonowanie wydarzeń, a także, czy ekran będzie umieszczony wewnątrz, czy na zewnątrz.

Oczywiście, zanim zdecydujesz się na zakup, warto także określić zakres funduszy, który chcesz przeznaczyć na zakup ekranu, bądź ekranów LED. To również znacznie ułatwi wybór, który jest bardzo, bardzo duży!