Kiedy decydować się na samochody ze Stanów?

Dla wielu firm bardzo korzystnym rozwiązaniem może okazać się sprowadzenie samochód używanych spoza granic. W takich krajach jak USA można znaleźć szczególnie korzystne oferty, co wynika między innymi z braku tak dużej popularności sprowadzenia pojazdów z tego kraju w stosunku do najbogatszych krajów UE. W ten sposób szczególnie najwyższej klasy samochody, które występują w najlepszych wersjach mogą być pozyskane w wyjątkowo korzystnych cenach.

Jak sprowadzić samochód z USA?

Oczywiście można decydować się na samodzielny zakup oraz sprowadzenie pojazdu z USA. Jednak trzeba brać pod uwagę, że zajmie to znacznie więcej czasu. Znacznie szybciej import może być zrealizowany przez profesjonalne firmy, które specjalizują się w świadczeniu takich usług. W takich firmach można liczyć między innymi na wyselekcjonowanie dopasowanych do oczekiwań ofert. Dodatkowo firma zajmująca się importem zapewni załatwienie wszelkich formalności. W ten sposób można liczyć na to, że pozyskane samochody ze stanów znacznie szybciej zostaną dostarczone do kraju.

Jakie formalności trzeba załatwić?

Import samochodów spoza UE wymaga między innymi zrealizowania procedury celnej. W tym względzie konieczne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji co obejmuje:

– dokument sprzedaży,

– dokument własności,

– deklarację eksportową nadawcy,

– deklarację dotyczącą towarów niebezpiecznych,

– numer identyfikacji podatkowej,

– zaświadczenie wydane przez urząd celny w przypadku zwolnienia z cła lub podatku.

Przygotowanie takich dokumentów pozwala w większości przypadków sprawnie przejść odprawę celną.