Lepsza jakość w dobrej cenie

Słuchawki niegdyś kojarzyły się przeze wszystkim ze słuchawkami do telefonu stacjonarnego czy też narzędziem pracy, jakiego używano w roli słuchawek do pracy w biurze. Jednak dziś słuchawki usb to jednocześnie element rozrywki i pracy, ponieważ służą niezastąpienie jako sprzęt dla profesjonalnych muzyków, graczy, marketingowców i sprzedawców oraz dla osób, które w domowym zaciszu odcinają się od świata w trakcie serialu czy gry.

Creative Labs Aurvana Live

To model słuchawek nagłownych, zapewniających wysoką jakość dźwięku, a jednocześnie będących ze średniej półki cenowej. Cena waha się w tym przypadku od 250 do 400 zł. Model charakteryzuje się czułością 103 dB, impedancją 32 Ohm oraz pasmem przenoszenia 10 – 30 000 Hz. Kabel ma 1,2 metra długości oraz złącze 3,5 mm typu jack. Jednak w komplecie ze słuchawkami kupujemy od razu dodatkowy przedłużacz kabla, etui oraz adapter stereo 6,3 mm. Słuchawki Creative Labs Aurvana Live mają wykonane z kompozytów biocelulozowych przetworniki w układzie otwartym, które są komfortowe z trakcie noszenia.

Model Corsair HS50

Słuchawki z mikrofonem odgrywają ważną rolę w biurach call centre czy w trakcie meczów w grach internetowych, gdzie trzeba komunikować się ze współgraczami. Model Corsair HS50 to idealne słuchawki, gdy chodzi o dźwięk wychodzący i odbierany. Wysoka jakość mikrofonu, redukującego szumy zapewnia swobodną komunikację i czysty dźwięk. Potwierdza to certyfikat Discord.  Słuchawki mają czułość 111 dB oraz impedancję 32 Ohm. Są solidnie wykonane oraz komfortowe, dzięki zamkniętej konstrukcji nagłownej. Używane w tym modelu złącze jack 3,5 mm będzie odpowiednie do większości sprzętu komputerowego i elektronicznego – tablet, smartphone, konsole czy laptopy. Pasmo przenoszenia wynosi od 20 do 20 000 Hz. Model Corair HS50 sprawdzi się wyśmienicie zarówno jako słuchawki do biura i gadżet dla wytrawnego gracza, choć te słuchawki do pc nie należą też do najtańszych.

Model Ultrasone HFI-15G (11001)

Świetnym rozwiązaniem, jeśli szukamy lepszej jakości w przystępnej cenie wśród modeli słuchawek będą Ultrasone HFI-15G (11001). Są to słuchawki gamerskie, więc zapewniają wysoką jakość dźwięku. Podkreślają w trybie muzycznym basowe brzmienia oraz jakość dźwięku. Są to słuchawki z mikrofonem usb, więc zarówno możemy używać ich do grania czy rozmów internetowych, jak do oglądania filmów czy słuchania muzyki. Nie są to słuchawki tanie, bowiem ich cena waha się od 250 do 350 zł, ale cena też nie jest mordercza. Używane w tym modelu złącze to jack 3,5 mm lub 6,3 mm. Możliwość jest także wyboru długości kabla – 1 lub 4 metry. Przetworniki mają 40 mm średnicy oraz pasmo przenoszenia 20 – 20 000Hz. Sluchawki na usb Ultrasone HFI-15G korzystają z technologii S-Logic Natural Surround Sound, gwarantując czysty dźwięk przestrzenny.

Słuchawki lepszej jakości zarówno, gdy chodzi o wykonanie i jakość dźwięku wcale nie muszą kosztować tysięcy złotych, choć najczęściej w tej kwestii zasada „im wyższa cena, tym wyższa jakość” jest prawdziwa. Warto przed zakupem sprawdzić specyfikacje, szczególnie sprzętu oznaczanego dzisiaj jako gamerski.