O czym powinniśmy pamiętać wybierając podkład Estee lauder double wear i nowe perfumy – Giorgio Armani Si 100ml czy inne? Zdecyduj sam!

Aromaterapia to tylko jeden dowód na moc i siłę działania zapachów. Bardzo istotne jest również to, aby nasze perfumy pasowały do naszego usposobienia. Są one bowiem w stanie nie tylko stymulować nasze zmysły, ale też uspokoić lub dodać energii, a także wprowadzić w zupełnie lepszy nastrój. Niestety, odnalezienie odpowiedniego zapachu dla siebie samego jest dla niektórych wyjątkowo ciężkim i skomplikowanych zadaniem.

Często mamy swój ulubiony zapach perfum, a czasami jest to po prostu konkretna nuta zapachowa. Może być to zatem Armani Si 100ml, które można kupić tutaj, (jak z resztą też podkład Estee lauder double wear i wiele innych produktów). Może być to też pewna grupa perfum, które są z reguły lekkie i rześkie, bądź też nieco bardziej ciężkie, ale zmysłowe za razem. Specjaliści od aromaterapii dzięki zapachom, potrafią leczyć nasze dusze i ciała. Mimo tego, że nie znamy mechanizmu działania olejków eterycznych, niezwykle chętnie kupujemy wszelkie produkty, które powstają na ich bazie. Używamy ich niemal codziennie, wprowadzając się tym samym w lepsze samopoczucie.

Perfumy, jako bardzo istotny punkt naszego życia…

Spryskiwanie się rano perfumami, chociażby przed wyjściem do pracy, to dla wielu osób bardzo lubiany rytuał, a czasami obowiązkowy punkt dnia. Możemy przebierać w dostępnych zapachach, choć kiedyś głoszono, że kobieta musi być wierna jednemu zapachowi. Obecnie, co do tego nie ma już żadnych ograniczeń, a nawet wskazana jest różnorodność, ponieważ różne zapachy pasują do poszczególnych okazji. Elegancka kolacja, wyjście do pracy – to sytuacje, gdzie wybierzemy całkiem inne kompozycje. Odpowiednio dobrane perfumy, będą mogły zarówno uwydatnić nasz sposób bycia, jak i ukryć nasze prawdziwe „ja”.

Zapach perfum ewoluuje na naszych ciałach stopniowo

Znane nam kompozycje zapachowe, powstają z tysięcy znanych nam składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, jednak są to też substancje syntetyczne. Kiedy dany produkt jest już w swojej finalnej wersji, na naszym ciele będzie tworzył on pewnego rodzaju warstwy zapachowe, które nazywa się także nutami. Pierwsza, zaraz po użyciu perfum wyczuwalna jest nuta głowy, która mimo tego, że jest intensywna, utrzymuje się relatywnie krótko – około pół godziny. Kolejno poznamy nutę serca, a ta jest już o wiele delikatniejsza. Ostateczną fazą jest wyczuwanie bazowej nuty, która może być obecna nawet do ośmiu godzin. To potwierdza fakt, że nie powinno się opierać na pierwszych wrażeniach, gdy wybieramy zapach perfum dla siebie.

Odpowiednie podejście, będzie kluczem do prawidłowego wyboru

Pamiętajmy, że dobre perfumy nie zawsze muszą pojawiać się w reklamach telewizyjnych, ani też nie muszą być sygnowane nazwiskiem znanych cele brytów. Istotny jest nasz naturalny zapach, który zależy od kilku kwestii – pH naszej skóry, zmian hormonalnych w naszym organizmie, a nawet diety. Oznacza to, że konkretne perfumy na różnych osobach, mogą pachnieć zupełnie inaczej. Nic nam nie da powąchanie korka od flakonika, czy też użycie papierowych pasków. Miarodajne będzie spryskanie swoje nadgarstka, ponieważ pozwoli to połączyć się perfumom z naszym zapachem. Pamiętajmy również, że nasze nosy nie mogą rozróżnić większej liczby zapachów jednego dnia, stąd musimy być cierpliwi. Kupowanie perfum na sporym zmęczeniu, to nie jest dobry pomysł. Będziemy mieli wówczas trudności z koncentracją, a w takim wypadku łatwo o błędy.