Organizacja wakacji na Majorce – o czym pamiętać?

Niektórzy wychodzą z założenia, że wakacji nie warto planować. Lepiej zdać się na los i zobaczyć, jak wszystko się samo potoczy. Jednak praktyka pokazuje, że bez odpowiedniego przygotowania, nawet wakacje na majorce mogą źle się skończyć. Jak w takim razie zabrać się za organizację wakacji? O czym powinniśmy pamiętać? Podpowiadamy!

Organizacja wakacji na Majorce – od czego zaczynamy?

Jak zawsze naszym pierwszym krokiem powinno być ustalenie swoich oczekiwań, a dokładniej tego, jak zamierzamy wykorzystać swój pobyt na Majorce. Co zamierzamy tam robić? Jaki rodzaj wakacji nas interesuje? Chcemy zwiedzać, odpoczywać czy łączyć jedno z drugim? Choć w tej chwili może to się wydawać zbędne, bo od określenia swoich oczekiwań będzie zależeć dalsza organizacja, która również przełoży się na zadowolenie z wyjazdu. Nie bez znaczenia pozostaje również budżet i nie mówimy tutaj tylko o kosztach związanych z zakwaterowaniem, czy lotem. Powinniśmy ustalić, ile środków możemy przeznaczyć na atrakcje. Jeśli będziemy się go później trzymać, to mamy szansę uniknąć kłopotów finansowych.

Wybór atrakcji

Po określeniu swoich oczekiwań możemy zabrać się wybór atrakcji. Pod tym względem Majorka ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Na miłośników zwiedzania czeka wiele zabytków, w tym np. katedra La Sue, stare miasto w Alcudia oraz zakon Kartuzów, w którym mieszkał sam Frydery Chopin. Osoby, które preferują kontakt z naturą, na brak atrakcji również nie będą narzekać. Można tutaj wybrać się na półwysep  Formentor, skąd rozciera się przepiękny widok na wyspę Minorkę, wysokie klify oraz Morze Śródziemne. Na Majorce znajdują się również liczne jaskinie, które warto zobaczyć. Największą popularnością cieszą się Jaskinie Smocze, a w szczególności grota, w której znajduje się największe jezioro podwodne. To na nim organizowane są koncerty muzyki klasycznej, w których można brać udział. Osoby preferujące aktywne spędzanie wolnego czasu mogą jeździć rowerami, spacerować, pływać katamaranem bądź nurkować. Jakby tego było mało, to na pasjonatów wodnych rozrywek czeka jeden z największych aquaparków w Europie z licznymi basenami, zjeżdżalniami oraz atrakcjami. Z kolei osoby, które nastawione są na odpoczynek oraz plażowanie mogą do woli korzystać z pięknych plaż z łagodnym piaskiem, czy łagodnym zejściem do morza.

Wybór środka lokomocji

Choć Majorka sama w sobie nie jest duża, to w większość miejsc nie da się dotrzeć pieszo. Dlatego warto zastanowić się, jak będziemy poruszać się na miejscu. Do swojej dyspozycji mamy komunikację miejską, ale nie tylko, ponieważ na Majorce działają też wypożyczalnie zapewniające wynajem samochodów. Co ciekawe, czeka na nas tutaj wiele różnego typu pojazdów, dzięki czemu można dobrać auto nie tylko do swoich preferencji, ale również do ilości osób, z którymi podróżujemy. Dzięki temu każdy będzie miał zapewniony transport i nie będziemy musieli się rozdzielać. Jednak to nie wszystko, wspólne podróżowanie pozwala też rozdzielić koszty wynajmu samochodu, czy paliwa.