Oświetlenie studyjne – 5 pytań i odpowiedzi

Nowoczesne oświetlenie studyjne okazuje się być niezbędne, aby osiągnąć doskonałe warunki na planie filmowym czy zdjęciowym i zyskać możliwość doskonałego oświetlenia zarówno miejsc, jak i osób. Jednak wraz z obowiązkiem skorzystania z profesjonalnych lamp, pojawiają się pewne pytania – my zadamy je w tym artykule i odpowiemy na nie, dzięki czemu zyskasz praktyczną wiedzę, która pozwoli ci skorzystać z najlepszych rozwiązań.

Dlaczego oświetlenie studyjne?

Pierwszym, niezwykle istotnym pytaniem, jest przede wszystkim to o zasadność skorzystania z rozwiązania, jakim jest oświetlenie studyjne. Wiele osób poddaje bowiem w wątpliwość konieczność skorzystania z profesjonalnych, nowoczesnych lamp. A tymczasem tylko dzięki nim możliwe będzie uzyskanie odpowiednich efektów i stworzenie doskonałych warunków podczas sesji zdjęciowej czy nagrywania filmu.

Oświetlenie do filmowania posiada odpowiednią moc, doskonałe odwzorowanie kolorów, a także miękkie światło, które jest niezbędne w studio. Daje również możliwość uzyskania odpowiednich efektów, dzięki którym stworzysz doskonałe warunki pracującym na planie, a zdjęcia będą perfekcyjne – takie, jakich oczekujesz.

Jakie rodzaje oświetlenia mam do wyboru?

Istnieje bardzo wiele typów nowoczesnych lamp, na które możesz postawić.

Masz do swojej dyspozycji lampy żarowe, które doskonale odwzorowują światło i są dostępne w atrakcyjnych cenach, mocniejsze lampy fluorescencyjne, które dodatkowo dają miękkie światło, a nawet lampy gazowe – HMI, które są niezwykle wydajne i pozwalają uzyskać oświetlenie studyjne bliskie temu naturalnemu. A do tego wszystkiego dochodzą lampy LED, które są coraz doskonalsze i sprawdzają się w coraz większej liczbie przypadków – bez wątpienia niedługo staną jeszcze bardziej powszechne.

Oczywiście możesz również korzystać z rozwiązań różnych producentów – do tych najbardziej cenionych na rynku zaliczamy Pulsar, Martin, Arri, Kino Flo, Dedolight, JB Lighting czy Philips. Niezależnie od tego, na którą markę postawisz, zyskasz możliwość korzystania z najnowocześniejszego oświetlenia studyjnego, które pozwoli ci zrealizować cele.

Czy otrzymam pomoc specjalistów?

Jak najbardziej, jednak tylko wtedy, gdy wybierzesz profesjonalną i doświadczoną firmę oświetleniową – niezależnie od tego, czy będzie to sklep, czy też wypożyczalnia. Jeżeli nie posiadasz wystarczającej wiedzy, aby samodzielnie wybrać typ oraz parametry oświetlenia, znajdź takich specjalistów, którzy przy okazji świadczą usługi doradcze, a nawet… montaż oświetlenia filmowego w konkretnych miejscach. W ten sposób zyskasz możliwość perfekcyjnego zainstalowania sprzętu, który pozwoli ci osiągnąć najlepsze efekty i stworzyć doskonałe warunki do wykonywania zdjęć.

Jak wybrać najlepszą firmę oświetleniową?

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w najlepsze oświetlenie studyjne, a do tego rozpocząć współpracę z doświadczonymi specjalistami, zwróć uwagę przede wszystkim na to, jakie lampy oferują – czy są one nowoczesne i tworzone przez wymienionych wyżej producentów? Czy są to różne typy o odmiennych parametrach, dzięki czemu dostosujesz je do swoich potrzeb?

Oprócz tego weź pod uwagę poprzednie realizacje firmy oświetleniowej, sprawdź jakie opinie ma wśród klientów, którzy do tej pory skorzystali z jej oferty i dowiedz się, czy świadczy ona usługi doradcze oraz montażowe. No i weź pod uwagę jeszcze jeden czynnik…

Jak mogę zaoszczędzić?

Mowa tutaj o rodzaju oferty – czy firma zajmuje się sprzedażą oświetlenia, czy też prowadzi wypożyczalnię? Jeżeli chcesz maksymalnie zoptymalizować koszty, wybierz wynajem oświetlenia studyjnego, bo wtedy zyskasz możliwość korzystania z niego bez konieczności zakupu sprzęty. Zaoszczędzisz i zrealizujesz swoje cele!