Potrzebny Ci samochód? Abonament to idealne rozwiązanie

Naprawdę ciężko już dziś spotkać osobę, które nie posiada samochodu. Oczywiście nie jest tak, że na każdego przypada przynajmniej jedno auto, aczkolwiek w większości rodzin przynajmniej jedno jest, coraz częściej to dwa lub nawet więcej pojazdów. Dzięki nim, możliwe jest znacznie bardziej komfortowe funkcjonowanie, a to przecież przekłada się bezpośrednio na naszą efektywność działań. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, że przez tydzień nie możemy skorzystać z żadnego samochodu. Mogłoby to kompletnie rozbić organizację naszego życia codziennego, co tylko podkreśla jak bardzo jesteśmy uzależnieni od samochodów.

Jeśli potrzebny jest nam nie używany, a nowy samochód abonament pozwoli nam na pozyskanie go przy jednocześnie niskim koszcie. W odróżnieniu od zakupu pojazdu z rynku wtórnego, tutaj możemy użytkować zupełnie nowe auta, a zatem to by decydujemy też o wszelkich udogodnieniach, jakie są w nim zastosowane. Na uwagę zasługuje też fakt, że nie czeka nas tutaj jednorazowy, wygórowany koszt. Nie stajemy się właścicielami a jedynie użytkownikami, dlatego naszym obowiązkiem są tylko comiesięczne raty abonamentowe.

Co zyskuje użytkownik abonamentu samochodowego?

Największą korzyścią są tutaj bez wątpienia wygoda oraz spokój, związany z brakiem wielu obowiązków, które normalnie spoczywałyby na barkach właściciela. Nasze zadanie to tylko tankowanie auta, a także utrzymanie go w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Wiele kwestii przejmuje firma finansująca, a to chociażby ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia, płynów i części eksploatacyjnych, naprawa drobnych usterek, a także gwarancja samochodu zastępczego, jeśli poważniejsza awaria odbierze nam dostęp d pojazdu na dłuższy czas. Co bardzo istotne, nie możemy jedna przekraczać nałożonego na nas limitu kilometrów. Jest to około 10 tysięcy kilometrów, chociaż często można rozszerzyć tę liczbę, jeśli tylko planujemy więcej podróżować, a wolimy uniknąć wygórowanych, niespodziewanych kosztów.