Powraca Premier League czyli rozgrywki, na które czekaliśmy szczególnie

Z uwagi na koronawirusa, wiele zmieniło się w kwestii naszego życia codziennego. W czasie, kiedy swobodne wychodzenie z domu nie było do końca możliwe, odcięty został nam również dostęp do różnego rodzaju rozrywek, który były dla nas czymś normalnym. Wiązało się to niestety z odwołaniem bądź przełożeniem różnych sportowych wydarzeń, a szczególnie rozgrywek piłki nożnej, której mecze w telewizji w tym czasie, to były jedynie powtórki spotkań z poprzednich lat. Mimo tego, że mecze historyczne także warto oglądać, to co najbardziej elektryzuje kibiców, to emocje związane z obecnym rozgrywkami.

Dzięki staraniom wielu działaczy i federacji w wielu krajach, udało się doprowadzić do dogrania wielu europejskich lig. Jedną z pierwszych, które powróciły była Bundesliga, natomiast i tak dla największej części najbardziej wyczekiwaną była oczywiście Premier League. Warto wiedzieć, że wiele rozgrywek nie udało się wznowić, a odczuły to chociażby liga holenderska, czy też francuska. Najgłośniejszym przypadkiem było jednak nie tyle odwołanie co przesunięcie Mistrzostw Europy z 2020, na 2021 rok. Jeśli interesuje nas bardzo Premier League tabela i inne istotne statystyki chcemy zapewne śledzić na bieżąco.

Dogranie Premier League i emocje z tym związanie

Każda krajowa liga posiada pewne grono swoich entuzjastów, natomiast to właśnie angielska premiership skupia największą grupę kibiców, którzy rozsiani są po całym świecie. Fani futbolu utrzymują, że to w Anglii można spotkać się z największymi emocjami, gdyż piłka nożna w tym wykonaniu odbywa się na bardzo wysokiej intensywności, a zawodnicy mogą przez całe dziewięćdziesiąt minut biegać od bramki do bramki, co oznacza, że mecze tak prawie nigdy nie są nudne. Federacji angielskiej udało się po dłuższej przerwie ustalić nowy terminarz premier league, dzięki któremu możliwe jest sprawiedliwe dokończenie rozgrywek. Emocji tegorocznej edycji ligi angielskiej dodaje fakt, iż największe szanse na mistrzostwo ma Liveropool, który nie sięgnął po puchar już od trzydziestu lat, a sporo wskazuje na to, że tak się stanie.

Pojawiał się też temat tego, że liga jednak nie zostanie wznowiona, a utrzymane będą obecne pozycje klubów, które zajmowały w tabeli Premier League. Chociaż w tym wypadku faktycznie dla Liverpoolu oznaczało by to mistrzostwo kraju, jednak triumf w takich okolicznościach „nie smakowałoby” to tak samo. Dodatkowo, brak kibiców i zaplanowania hucznej fety również nieco umniejszy ten wyczyn. Do tego dochodzi jeszcze fakt, iż Manchester City, jako główny rywal drużyny z Liverpoolu, ma zostać wyeliminowany z europejskich pucharów na dwa sezony, a będzie to spory cios nie tylko dla klubu, ale również dla samych kibiców.

Wyjątkowość futbolu w Anglii, czyli Premier league jedyna w swoim rodzaju

To nic dziwnego, że Barclays Premier League uznawana jest za jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą krajową ligę w całej Europie, czy też nawet na świecie. Rywalizacja w Anglii jest bardzo zażarta, a najbardziej widać to w wypadku tzw. „wielkiej czwórki, bądź szóstki” zespołów walczących o mistrzostwo kraju oraz udział w europejskich pucharach. Liga angielska to rozgrywki, gdzie znajdują się największe pieniądze, ponieważ to tam są największe wydatki transferowe, a jednocześnie płaci się też największe tygodniówki piłkarzom. Nie ulega wątpliwościom, że to właśnie angielski futbol dla wielu kibiców jest najbardziej atrakcyjny, a to ze względu na tempo gry, a także w związku z hasłem iż, w premier league każdy ma szansę wygrać z każdym.