Poznaj wynajem długoterminowy – Mercedes, Audi i długa lista innych marek premium

Zwykle zależy nam na tym, aby jak najniższym kosztem pozyskać odpowiedni dla nas samochód. Ceny używanych aut są na tyle atrakcyjne, że to właśnie rynek wtórny jest najczęstszym źródłem z jakiego korzystamy. Z drugiej strony, jest to też spore ryzyko, gdyż rzadko mamy pewność co do tego, że pojazd ten był użytkowany zgodnie z zasadami, a jego opis pokrywa się ze stanem faktycznym. Wymaga to od nas dokładnej weryfikacji, co i tak często bywa niewykonalne.

Kupno nowego samochodu w salonie jest drogim przedsięwzięciem. W większości przypadków, przekracza to nasze możliwości finansowe, a taka inwestycja wcale nie oznacza tego, że po pewnym czasie uda się nam korzystnie ten pojazd odsprzedać. Pojazdy po wyjechaniu z salonu mocno tracą na wartości. Decydując się na alternatywę, jaką jest wynajem długoterminowy Mercedes, Audi, BMW oraz inne marki premium stoją przed nami otworem, co jest sporą zachętą dla klientów. Okazuje się, że do tej opcji przekonuje jednak nie tylko to.

Korzyści, jakie niesie za sobą wynajem długoterminowy

Można wymienić tu naprawdę sporo aspektów, jednak na sam przód wysuwa się fakt, że relatywnie niskim kosztem stajemy się użytkownikiem zupełnie nowego samochodu. Oczywiście korzystamy z niego na określonych zasadach, w zamian za opłacanie comiesięcznego czynszu. Co bardzo ważne, w jego skład wchodzą już wszystkie istotne elementy z punktu widzenia kierowcy, a to m.in. ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia i części eksploatacyjnych, przeglądy techniczne, czy też naprawa ewentualnych usterek wraz z gwarancją auta zastępczego. My musimy martwić się jedynie o regularne tankowanie pojazdu, a także o to, aby trzymać się limitu kilometrów. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ po jego przekroczeniu, możemy być zmuszeni do dodatkowych opłat, a te często są dość wysokie. Jeśli planujemy sporo podróżować, warto po prostu wcześniej rozszerzyć wspomniany limit z 10 do np. 20 tysięcy kilometrów.