Rehabilitacja domowa. Na czym polega?

W jakich sytuacjach i kiedy wymagana jest właśnie rehabilitacja domowa? Jak powinniśmy ćwiczyć? Czy rehabilitacja domowa jest nam potrzebna? Pytań jest wiele. Na wszystkie poznamy odpowiedzi w tym artykule. Rehabilitacja domowa jest sposobem leczenia, które jest przeznaczone osobom, które z klei mają problemy zdrowotne i nie poruszają się samodzielnie. Takie osoby nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do przychodni, nawet tej, która znajduje się w pobliżu. Wtedy zapewniona jest takim osobom bezpłatna rehabilitacja w warunkach domowych.

Rehabilitacja. Co warto o niej wiedzieć?

Przede wszystkim rehabilitacja przewidziana jest dla osób, które uległy różnym kontuzjom, urazom lub wypadkowi samochodowemu. Chodzi o możliwie jak najszybsze odzyskanie sprawności. Otóż, rehabilitacja domowa warszawa właśnie zajmuje się przywróceniem całkowitej sprawności. Co powinniśmy zrobić, aby skorzystać z rehabilitacji, która ma odbywać się w warunkach domowych? Przede wszystkim wymagane jest odpowiednie skierowania na zabiegi fizjoterapii. Na tym skierowaniu koniecznie musi widnieć adnotacja, że rehabilitacja ma mieć miejsce w domu pacjenta, który chce powrócić do pełnego zdrowia.

Domowa rehabilitacja. Jak wygląda?

Na pierwszej wizycie w domu u pacjenta doświadczony i profesjonalny rehabilitant określa plan rehabilitacji, który jest indywidualny. Trzeba na pewno wykonać tak zwane funkcjonalne badanie oraz zrobić dokładny wywiad, który ma dotyczyć jednostki chorobowej. W dalszej kolejności trzeba określić rodzaj ćwiczeń oraz zabiegów, jakie muszą zostać zaaplikowane pacjentowi. Ważna jest także ich częstotliwość. O tym wszystkim każdy pacjent musi wiedzieć i rozważać te aspekty, jeśli zależy jemu na skutecznej rehabilitacji. Obok tych kwestii nie wolno przejść obojętnie i ich zlekceważyć. Warto także wspomnieć, że rehabilitacja, która odbywa się w warunkach domowych nie musi wcale odbiegać, jeśli mówimy o jej jakości, od rehabilitacji, która wykonywania jest na przykład w przychodniach. Wszyscy profesjonalni rehabilitanci dysponują właściwym sprzętem, dzięki któremu możliwe jest wykonywania zabiegów, masaży oraz ćwiczeń. Wymagany jest jednak własnoręczny podpis w tak zwanej karcie zabiegów, który potwierdza, że zabiegi zostaną wykonane w domu.

Rehabilitacja domowa. Jakie są jej zalety?

Korzyści ze stosowania rehabilitacji domowej jest wiele. Na pewno możemy wymienić fakt, że rehabilitacja domowa dedykowana jest osobom, które nie są w stanie dotrzeć samodzielnie do przychodni. Ważne jest także podejście, które jest indywidualne dla pacjenta. Liczy się również czas, który jest poświęcony wyłącznie jednemu pacjentowi.