Suplementy diety na potencję bez recepty – jakie kupić?

Zaburzenia erekcji to dość częsta dolegliwość wśród mężczyzn i to w każdym wieku. Problemy z potencją są źródłem dyskomfortu i bardzo często przyczyną utraty pewności siebie. Niekiedy bywa i tak, że mężczyzna całkowicie rezygnuje z życia intymnego, wówczas relacje z partnerką zaczynają się psuć. Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest dużo leków i suplementów, których zadaniem jest poniesienie sprawności seksualnej oraz poprawa potencji. Niektóre tabletki na potencję dodatkowo stymulują intensywność doznań. Jak działają i jakie wybrać?

Jakie są rodzaje tabletek na potencję bez recepty?         

Obecnie w aptekach nie brakuje tabletek na potencję, które stanowią skuteczne rozwiązanie problemów z erekcją. Takie środki nie są uważane za leki, ale definiowane są jako suplementy diety. Zazwyczaj takie preparaty zawierają substancje pochodzenia naturalnego, odpowiednia kompozycja składników ziołowych typu żeń-szeń, cytryniec chiński, buzdyganek naziemny, guarana, maca. Składniki skomponowane w odpowiedni sposób mogą stymulować i pobudzać libido, dzięki zwiększeniu ciśnienia krwi oraz uwrażliwienia sfer erogennych. Aby moc uzyskać zadowalające efekty suplementy diety na potencję należy zażywać przez dłuższy czas, tylko wtedy można będzie cieszyć się z dobrych rezultatów. W zasadzie tabletki na potencję bez recepty nie różnią się za bardzo od tych wydawanych przez lekarzy. Mają takie same składniki aktywne, przy czym w niższych stężeniach. Bardzo często w tabletkach na erekcję można znaleźć między innymi sildenafil, substancję czynną bardzo często stosowaną w leczeniu zaburzeń erekcji, można ją znaleźć między innymi we viagrze. Środki nowej generacji mogą zawierać też prasteron, który zawiera testosteron. Takie preparaty są przeznaczone jednak dla mężczyzn po 40 roku życia, którzy mają stwierdzony niedobór naturalnego hormonu steroidowego.

Przeciwwskazania do stosowania leków na potencję

Trzeba pamiętać, że bez względu na to czy przyjmujemy leki na receptę czy bez recepty, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. W przypadku leków zawierających Sildenafil, Avanafil, Tadalafil i Vardenafil nie należy łączyć z preparatami, które uwalniają tlenek azotu. Poza tym tabletki na potencję nie powinny być przyjmowane przez mężczyzn, którzy cierpią na chorobę niedokrwienną serca, arytmię, nadciśnienie tętnicze. W tym wypadku niekonieczne jest uregulowanie stanu zdrowia i konsultacja z lekarzem. Środki na erekcję bez recepty to produkty wspomagające, które doskonale sprawdza się w przypadku zaburzeń okresowych. Środki na potencję zawierające sildenafil będą wykazywać tylko natychmiastowe działanie, gdyż są inhibitorem fosfodiesterazy typu 5, pozostałe nie dadzą tak dobrych rezultatów.