Telefon Yealink, a może Cisco lub Polycom? Jak podniesiemy jakość komunikacji w naszej firmie?

Szeroka gama telefonów IP i VoIP, stanowią doskonałe wsparcie dla znanych nam analogowych telefonów, które znajdują się w biurach. Mimo tego, że z wyglądu są do siebie bardzo podobne, te pierwsze oferują znacznie więcej możliwości. Zagwarantuje nam przede wszystkim cyfrową jakość dźwięku, gdzie działanie bazuje na internetowym połączeniu. Przedsiębiorca otrzymuje zatem gwarancje, że rozwiązanie to wygeneruje dla niego  mnóstwo korzyści.

Telefony IP oraz ich producenci

W momencie, kiedy sieć internetowa zaczęła być bardzo znaczącym elementem naszego życia, powstała spora ilość rozwiązań dla biznesu, które się na niej opierają. Będzie to chociażby wielofunkcyjny telefon Yealink, ale też sporo innych urządzeń Polycom bądź też Cisco. Wykorzystanie nowoczesnych telefonów biznesowych, pozwala nam w pełni obsługiwać połączenia oraz na integrację dużej liczby funkcjonalności. Wszystko to, wpłynie pozytywnie na efektywność pracy, jej szybkość oraz wygodę. Dziś, spora część przedsiębiorców w ogóle nie wyobraża sobie, aby ich firma mogła funkcjonować bez technologii oraz telefonii VoIP.

Oszczędność i wysoki poziom komunikacji, dzięki telefonom biznesowym

Często mówi się, że VoIP jako technologia, posiada swój wyjątkowy charakter działania, co potwierdza jej infrastruktura. Dla tradycyjnych telefonów wymaga się linii telefonicznej, a ta do najtańszych nie należy. W odróżnieniu od nich, telefony IP opierają się na internetowych połączeniu, kontach użytkowników i adresach SIP. Dzięki temu właśnie, koszty mogą być o wiele niższe. Połączenia, mogą być dodatkowo odbierane od większej ilości dzwoniących. Oznacza to, że rozmówca nigdy nie natrafi na zajętą linię. W zależności od modelu, telefon VoIP pozwala przyjmować dość spore liczby rozmówców jednocześnie.

Funkcjonalności w dużych liczbach

Stawiając na telefon IP od renomowanej firmy, spotkamy się z ogromem ciekawych funkcji. Zyskamy wówczas nie tylko dostęp do pojemnej książki telefonicznej, ale też zestawu głośnomówiącego, bezpośredniego połączenia IP, wstrzymywania i wyciszana połączeń, dużego wyświetlacza, a także bardzo wygodnych funkcyjnych klawiszy. Wykorzystanie nowoczesnych technologii komunikacji, redukuje ryzyko utraty klienta. Będzie to świetna szansa, aby funkcjonowanie firmy było odpowiednio wsparte. To dodatkowo całkiem tanie wyjście, stąd w większości wypadków będzie się nam to opłacać.

O tym musimy pamiętać…

Kiedy planujemy zakup urządzeń tego typu, najlepiej sięgać po te od renomowanych firm. Cenione są chociażby telefony Yealink, ale i te od Cisco bądź Polycom nie powinno nas rozczarować. Eksperci tych producentów cały czas starają się rozwijać swoje produkty, aby nieustannie poprawiać ich działanie. Jest to też gwarancja dla nas, że będziemy mogli korzystać z tych urządzeń przez bardzo długi czas. Często to właśnie sprzęt warunkuje jakość uzyskane połączenia, zatem jeśli to dla nas kwestia bardzo istotna, nie sięgajmy po telefony z tej niższej półki. Oczywiście zdarzy się, że nawet najlepszy telefon IP nie pozwoli nam na wysoką jakość połączenia, jednak będzie to wina niewystarczająco stabilnego i szybkiego łącza internetowego.