Terapia powięziowa – na co pomaga?

Terapia powięziowa to nowość wśród form rehabilitacji. Na co dokładnie pomaga? Kiedy terapia powięziowa może okazać się przydatna? Odpowiadamy!

Przede wszystkim mamy do czynienia z terapią, która znajduje zastosowanie w leczeniu układu ruchu. Jednak terapia powięziowa ma o wiele szersze właściwości, co oznacza, że sprawdzi się także w leczeniu innych dolegliwości oraz chorób. Możemy do nich zaliczyć każdy ból i dyskomfort mięśni, stawów, czy ich struktur.

Terapia powięziowa sprawdza się również w chorobach reumatycznych, chorobach zwyrodnieniowych, urazach oraz przeciążeniach stawów. To właśnie o tej innowacyjnej formie terapii warto pomyśleć, gdy zmagamy się z bólami kręgosłupa, bólami kończyn niewiadomego pochodzenia, czy ze sztywnością mięśni i przykurczami. Terapia powięziowa wykazuje dobroczynny wpływ na zespoły bólowe, w tym na przykład na łokieć tenisisty, rwę kulszową, czy zespół zamrożonego barku.

Jeśli zgłębimy pojęcie terapii powięziowej, to dojdziemy do wniosku, że jej zastosowanie jest o wiele szersze, więc może okazać się bardzo przydatna na wiele różnych dolegliwości. Warto o tym pamiętać, jak również o tym, że do naszej dyspozycji pozostaje fizjoterapeuta, który chętnie podejmie się jej wykonania.