Twój dach wymaga remontu? Skorzystaj z pomocy profesjonalnego dekarza!

Remont dachu, naprawa, ale i jego budowa od podstaw to wszystko prace, które powinni wykonać wyłącznie profesjonalni dekarze. Problem jednak w tym, że trudno jest znaleźć zaufanego fachowca. Istnieje mnóstwo aspektów, na które musimy zwrócić uwagę podczas poszukiwania, natomiast sprawi to tylko, że będzie nam łatwiej.

Takie sprawy, jak wiedza, czy też kwalifikacje, to wyjątkowo istotne aspekty, od których może nawet zależeć to, czy nasz dach zostanie wykonany prawidłowo, stając się trwałą oraz pewną konstrukcją. Remont dachów jawi się, jako zadanie dość wymagające, a nieprzygotowany dekarz będzie jedynie powodem wielu problemów, a czasami okaże się droższy, niż prawdziwy profesjonalista. Warto również wiedzieć, że naprawa błędów po kimś, to coś znacznie kosztowniejszego, niż nawet postawienie na profesjonalistów, a dochodzą do tego nasze nerwy oraz strata cennego czasu. Mając to na względzie, szybko dojdziemy do wniosku, że wybór profesjonalnego dekarza jest ogromnie ważny.

Konieczne będzie sprawdzenie dekarza

Szukając fachowców zajmujących się budownictwem, czyli także dekarstwem, należy wstępnie zapytać naszych bliskich – rodzinę, znajomych, przyjaciół, którzy zajmowali się niedawno budową domu. Recenzje inwestorów pozwolą nam poznać opinię na temat tego, jak wygląda współpraca z danymi dekarzami, a także czy efekty ich działań były satysfakcjonujące.

Dobrze, jeśli mamy również sami możliwość przyjrzenia się dachowi, który został wykonania. Warto wiedzieć, że niektórzy dekarze specjalizują się w konkretnych rodzajach pokryć, dlatego miejmy na uwadze to, czy rekomendowana ekipa, już kiedyś zajmowała się takimi pracami. W wypadku powszechnie stosowanych pokryć dachowych, nie powinno być większych problemów, natomiast trudność pojawi się wtedy, kiedy koniecznością będzie wykonanie dachu niespotykanego w bardziej oryginalnym stylu, wówczas potrzebny będzie nam specjalista, który pochwalić się może doświadczeniem z tego zakresu. Wiele na pewno odnajdziemy w Internecie, natomiast do wszystkiego co się tam zamieszcza warto podchodzić z dystansem, a szczególnie do anonimowych wpisów na forach.

Warto skorzystać z listy dekarzy rekomendowanych, polecanych przez producentów pokryć dachowych. Mowa tu o fachowcach, którzy posiadają różne certyfikaty, a także wiele innych świadectw ukończenia szkoleń, gdyż daje nam to pewność tego, że są oni dobrze zaznajomieni z wykorzystywanymi obecnie materiałami oraz nowoczesnymi technologiami.

Umowa z dekarzem to obowiązek!

Jeśli już zdecydowaliśmy się na konkretną ekipę dekarską, poprośmy o spisanie umowy, między obydwiema stronami. Kiedy w związku z tym pojawią się jakieś problemy ze strony fachowca, będzie to tylko świadczyło o braku profesjonalizmu, a to już poważna przesłanka by wzbudziły się nasze wątpliwości. Umowa to dla nas swojego rodzaju gwarancja tego, że wszelkie prace zakończą się w wyznaczonym terminie, a także to, że nie będą się one przedłużać w nieskończoność. Warto, aby umowa miała w sobie jak najwięcej szczegółów, a to mogą być związane np. z zakresem lub harmonogramem prac, mając też na względzie koszty oraz możliwość otrzymania kary, jeśli terminy nie zostaną dotrzymane. Każdy dobry dekarz, powinien nam dać dodatkowo gwarancję na swą pracę. Jeśli nasz wybór zostanie dokonany w odpowiedni sposób, kary okażą się jedynie zapiskiem w umowie, natomiast zawsze warto być ubezpieczonym na wszelkie ewentualności.

Pomoc dekarza na dachu, ale i nie tylko?

Co ciekawe, najlepsi dekarze oprócz tego, że profesjonalnie, fachowo i specjalistycznie przeprowadzą wszystkie prace na naszym dachu, to jeszcze bardzo chętnie doradzą nam, np. jeżeli chodzi o wybór najlepszego w naszym przypadku pokrycia, zakupu odpowiednich akcesoriów i wszystkich materiałów, jakie będą potrzebne. Ich wiedza oraz ogromne doświadczenie okaże się nieocenione, kiedy chociażby przyjdzie nam zmagać się z wieloma wizjami architektów, które bywają czasami niezgodne z dekarską sztuką, zatem wymagają pewnych modyfikacji i poprawek.