Wybieramy telefon SIP

Urządzenie praktycznego biura to zadanie, które wymaga właściwego przygotowania, przede wszystkim, jak planujemy wybrać dobrej jakości sprzęt. Na wyposażeniu do firmy nie należy przesadnie oszczędzać, kiepskiej jakości drukarki, telefony czy komputery, najprawdopodobniej szybko ulegną uszkodzeniu, a przecież nie chodzi o to, by co roku wymieniać je na nowe. Jaki telefony biznesowy wybrać?

Technologia SIP

VoIP, czyli Voice over Internet Protocol to ciekawa technologia cyfrowa, która gwarantuje możliwość przekazywania dźwięków za pomocą Internetu lub dzięki specjalnej, dedykowanej sieci posiada protokół IP. Wprawdzie brzmi to dość skomplikowanie, taki rodzaj telefonii jest jednak banalnie prosty zarówno w obsłudze, jak i w prowadzeniu. Na czym polega system VoIP? Łatwo rzecz ujmując jest to nowa forma technologii VoIP, która jest funkcjonalna i pozwala mocno obniżyć koszty połączeń zarówno krajowych, jak i tych również międzynarodowych. Na takie rozwiązanie powinni zdecydować się przedsiębiorcy, którzy współpracują z klientami czy partnerami biznesowymi spoza kraju, tak więc regularnie dzwonią za granicę. Myśląc o wdrożenie w biznesie takiej technologii, nie powinniśmy martwić się o zmianę okablowania, ze względu na to, że telefony biurowe IP działają na zasadzie zwykłego połączenia internetowe. Oprócz tego instalacja jest nieskomplikowana i można zrealizować ją samemu. Wykonywać połączenia można z telefonu polycom VoIP, standardowego aparatu wyposażonego w bramkę VoIP lub z komputera w zależności od tego, jakie mamy preferencje i wymogi.

Czy warto założyć telefonię IP?

Telefon polycom VoIP to dobre rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na dobrej pracy oraz niewielkich kosztach utrzymania firmy. Jakie są kluczowe zalety takiej telefon polycom? Bez wątpienia są to niskie koszty połączeń zagranicznych, po drugie integracja łączności telefonicznej i komputerowej. Tak można otrzymać całkiem za darmo połączenia w obrębie jednej sieci, instalacja jest łatwa, a obsługa bezproblemowa. Abonament w porównaniu do telefonów standardowych jest dużo niższy. Choć każde rozwiązanie ma zalety, to trzeba wymienić także wady. Do negatywnych cech można zaliczyć taką zależność, że połączenie zależy od jakości i szybkości Internetu, dlatego jeżeli zasięg będzie słaby, to jakość połączenia czy rozmowy online będą pozostawiały dużo do życzenia. Nowoczesna technologia VoIP jest coraz popularniejsza i wiele wskazuje na to, że za jakiś czas zupełnie wyprze standardowe telefony. Każda osoba prowadząca własną firmę pragnie, aby zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu i nie jest to nic, co mogłoby dziwić. Oferta telefonii IP jest ciekawa i na pewno warto rozważyć takie rozwiązanie.

Telefon polycom jest sprzętem niezbędnym w każdej firmie, dzięki niemu praca będzie efektywna a przepływu informacji w firmie szybki. Technologia IP może w tym pomóc.