Dlaczego w czasie sprawy o rozwód warto mieć adwokata?

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy w czasie sprawy o rozwód warto mieć adwokata. Ty również się nad tym zastanawiasz? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż przedstawiamy w nim kilka powodów, dla których możesz rozwiać swoje wątpliwości i dojść do wniosku, że obecność adwokata w sprawie o rozwód jest najlepszym wyborem.

Wsparcie w załatwianiu formalności związanych z postępowaniem o rozwód

Rozwód nie jest łatwą decyzją, ale tylko w ten sposób można rozwiązać nieudane małżeństwo. Aby jednak do tego doszło, czeka nas wiele formalności. Samodzielnie ciężko przez nie przebrnąć, zwłaszcza jeśli nie wiemy, za co dokładnie mamy się wziąć.

W takich przypadkach nieoceniona okazuje się pomoc właśnie adwokata, który ma bogate doświadczenie w tego typu postępowaniach i doskonale wie, jakich formalności należy dopilnować, by cała procedura ruszyła. To właśnie adwokat rozwody wrocław przygotuje i złoży pozew o rozwód, jak również dopilnuje, by nie był on dotknięty żadnymi brakami, w tym, żeby nie brakowało wymaganych dokumentów.

Obecność adwokata na rozprawie rozwodowej

Sama obecność na rozprawie rozwodowej również nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak można zapewnić sobie wsparcie ze strony kogoś, kto doskonale wie, jak takie sprawy rozwodowe przebiegają. Tym samym unikniemy ogromnego stresu, jaki zdarza się nie tylko podczas konfrontacji z małżonkiem, ale również samym występowaniem przed sądem.

Możliwość ustanowienia adwokata pełnomocnikiem

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że mając adwokata, możemy mu udzielić pełnomocnictwa w sprawie rozwodowej, co jest jednoznaczne, z tym że przed sądem będziemy musieli się zjawić tylko wtedy, gdy odbędzie się nasze przesłuchanie. W pozostałym zakresie może wyręczyć nas pełnomocnik, czyli w tym przypadku adwokat. To on może stawiać się za nas na rozprawach, przesłuchiwać świadków, składać wnioski, odpisywać na pisma sądowe itp.

Fachowe doradztwo

Naszej uwadze nie może również umknąć fakt, że mamy do czynienia z osobą wykwalifikowaną, która dysponuje szeroką wiedzą, jak i praktyką. Bazując na swoim doświadczeniu, jest w stanie służyć nam fachowym wsparciem na każdym etapie współpracy. Takie fachowe doradztwo bywa bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli adwokat wie, jak wykorzystać instrumenty procesowe, by pomóc nam w rozwiązaniu spornych kwestii, w tym np. opieki nad dziećmi, czy podziału majątku.

Przystępne ceny za profesjonalne wsparcie

Postępowanie rozwodowe bywa bardzo ciężkim przeżyciem, a co dopiero, gdy w grę wchodzi jeszcze załatwianie formalności. Dlatego, posiadanie osoby, która jest w stanie nas z tego wszystkiego odciążyć, daje dużo korzyści. Nie mniej jednak z pewnością wiele osób ucieszy fakt, że za to fachowe wsparcie wcale nie zapłacimy tak dużo, ponieważ profesjonalny adwokat oferuje bardzo przystępne ceny. Dzięki temu możemy być pewni, że jego honorarium nie obciąży zbytnio naszego portfela, a będziemy mogli korzystać z fachowego doradztwa.