Implanty zębów w Warszawie – kosztowna dogodność, czy doskonała metoda leczenia braków uzębienia?

Zdrowe uzębienie staje się dla nas bardzo istotnym elementem, ponieważ jest to nie tylko ważne pod względem zdrowia, ale i estetycznego wyglądu. Posiadanie pełnego uzębienia to gwarancja uniknięcia wielu poważnych dolegliwości, a także jeden z warunków normalnego, codziennego funkcjonowania naszego organizmu. Mimo tego, że braki zębowe dotykają nas dość często, zarówno protetyka, jak i implantologia będą w tym wypadku dobrą opcją.

Gdy mamy pewność, że konieczne będą implanty zębów Warszawa okaże się jednym z lepszych miejsc, aby odnaleźć klinikę stomatologiczną, która świadczy usługi tego typu. Jakość usług to kwestia niebagatelna, natomiast nie można zapominać też o kosztach, które mogą przekraczać budżet niejednej osoby. Zanim postawimy na konkretną ofertę, warto zatem zorientować się w Internecie, jak prezentują się nie tylko opinie i recenzje, ale również cenniki.

Podstawowe informacje o zębowych implantach

W kwestii wyglądu, zębowy implant może się nam kojarzyć ze śrubą albo tuleją. Są one najczęściej produkowane z czystego tytanu, ponieważ ten doskonale przyswaja się w naszym ciele, a poza tym umożliwia połączenie się kości z implantem. Dodatkowo, nie ma problemu z różnymi obciążeniami, które mogłyby napotkać korzenie zębowe.

Ząb, który zostanie umieszczony na tytanowym implancie, będzie wyglądał niemal identycznie jak naturalny. Elementy wykonane z metalu, z pewnością skutecznie zakryją dziąsła oraz korona o ceramicznej powierzchni. Konieczne jest to, aby nowy ząb nie wyglądał inaczej niż nasze pozostałe. Wymaga to od specjalisty przygotowania go, na bazie walorów naszego uzębienia.

Jeśli implant ma być dobrze przyjęty przez nasze ciało, koniecznie należy spełnić najważniejsze ku temu warunki. Będą to na pewno procedury chirurgiczno-protetyczne, kryteria kwalifikacji do zabiegu, a także wysoki poziom współpracy na linii lekarz – pacjent. Zabieg ma spowodować uaktywnienie się procesu osteointegracji, czyli połączenia się kości z implantem. Dzięki temu implant nie tylko jest mocno osadzony, ale też pozwala to na wykonanie odbudowy braku zębowego.

W kwestii komplikacji oraz przeciwwskazań

Jeśli dochodzi do tego, że implant zębowy nie zostaje przyjęty przez organizm, zwykle powodem jest stan zapalny, który powstał w wyniku nieleczonej paradontozy, nałogowego palenia tytoniu bądź nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Jeżeli nasze uzębienie uzupełnia implant, musimy koniecznie dbać o niego tak bardzo, jak i o pozostałe zęby.

Mimo tego, że do leczenia implantologicznego nie trzeba spełniać wyjątkowo długiej listy warunków, istnieją pewne przeciwwskazania do zbiegu, które warto poznać. Chociaż może wydawać się inaczej, urazy i choroby zębów oraz podeszły wiek nie jest przeszkodą. To właśnie główne wskazania do zabiegu!

Implantologia to dziedzina nauki, która ostatnimi laty przeżywa bardzo dynamiczny rozwój, dlatego leczenie tą metodą staje się zarówno skuteczniejsze, jak i o wiele szybsze. Kiedy lata temu proces ten mógł trwać miesiące, dzisiaj dobry specjalista zajmie się wszystkim podczas jednego dnia. Ważne jednak, aby przed zabiegiem wykonać wszelkie ważne badania lekarskie, a czasami zlecone zostanie też przeprowadzenie diagnostyki radiologicznej.