Najem długoterminowy – 5 najważniejszych pytań

Większość z nas potrzebuje codziennej, pełnej mobilności, a więc możliwości docierania na czas w określone miejsca. Jest to możliwe dzięki samochodom, które niestety czasami odmawiają posłuszeństwa i które trzeba niekiedy pozostawić na kilka dni w warsztacie. Co w takiej sytuacji? Zamiast wybierać zatłoczone autobusy, postaw na najem długoterminowy – oto 5 najważniejszych pytań i odpowiedzi, które przekonają Cię do usługi wynajmu aut i pozwolą znaleźć najlepszą firmę!

Jak wygląda proces rezerwacji?

W pierwszej kolejności warto nieco bliżej przyjrzeć się kwestiom formalnym, bo to one bardzo często spędzają sen z powiek potencjalnym wynajmującym. Najem długoterminowy w sprawdzonej wypożyczalni to najlepsze rozwiązanie – firma o uznanej marce, wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferując im bardzo uproszczone zasady rezerwacji. Możesz np. skorzystać ze specjalnego formularza, który znajduje się na stronie internetowej i w którym wybierzesz konkretne opcje – termin wynajmu, miejsce odbioru samochodu i oczywiście model pojazdu. Zajmie Ci to zaledwie kilkadziesiąt sekund i pozwoli bardzo szybko wynająć auto.

Co więcej – również formalności nie są w tym wypadku w żadnym stopniu rozbudowane. Możesz bowiem podpisać umowę dopiero podczas odbioru pojazdu, prezentując wyłącznie ważny dokument. Nie płacisz przy tym kaucji, choć tylko wtedy, gdy wybierzesz najlepszą wypożyczalnię – niektóre wymagają bowiem dodatkowych, niemałych opłat.

Jakie samochody pod najem długoterminowy zapewni mi wypożyczalnia?

Bardzo różnorodne i będzie to zależne przede wszystkim od tego, jaką wypożyczalnię wybierzesz – będziesz mieć możliwość wynajmu np. samochodów osobowych, dostawczych, a nawet busów! Oczywiście wszystkie różnych marek i o odmiennych producentach – w zależności od własnych potrzeb, będziesz mógł postawić na średniej klasy pojazd miejski, jak również wypasioną sportową furę, która zrobi wrażenie na innych.

Pamiętaj! Najważniejsze jest znalezienie takiej wypożyczalni samochodów, która zapewni Ci profesjonalną obsługę i doskonały stan techniczny pojazdów. Nawet jeżeli są one niemalże nowe, powinny być zawsze zadbane i w odpowiednim stanie technicznym, bo będzie od tego zależał nie tylko komfort jazdy, ale również Twoje bezpieczeństwo na drodze!

Na jak długo mogę wynająć samochodów?

To również zależy od Ciebie i Twoich potrzeb – wszystkie wypożyczalnie samochodów dają Ci niemal nieograniczone możliwości w tym zakresie, niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy też właścicielem przedsiębiorstwa. Masz bowiem możliwość postawienia zarówno na wynajem krótkoterminowy, który trwać będzie co najmniej jedną dobę, jak również wspomniany najem długoterminowy, który będzie ciągnął się przez wiele miesięcy. Oczywiście zyskasz przy tym wysoki limit kilometrów, a także pełne wsparcie wypożyczalni samochodów – również w kwestii serwisu pojazdu, jak również pojazdu zastępczego.

Ile to kosztuje?

Najem długoterminowy nie jest drogi, choć niektórym wydaje się inaczej – już za kilkadziesiąt złotych na dobę możesz skorzystać z podstawowego pojazdu osobowego, który pozwoli Ci zyskać codzienną mobilność. Oczywiście możesz też postawić na nowoczesne samochody sportowe, które kosztują więcej – tutaj wybór pozostawiamy Tobie!

Pamiętaj, by znaleźć taką wypożyczalnię, która oferuje wynajem bez jakiejkolwiek kaucji – w przeciwnym razie cena wynajmu okaże się bardzo wysoka!

Jak znaleźć najlepszą wypożyczalnię samochodów?

Przede wszystkim powinieneś bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą na stronie internetowej, porównać ją z innymi wypożyczalniami, a także zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów. Dzięki nim dowiesz się, czy dana firma będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania i odpowiednio zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Opinie i oceny znajdziesz w Internecie – na różnego rodzaju portalach społecznościowych, a nawet w Google!