Wynajem długoterminowy oraz Alfa Romeo, Audi i wiele innych marek – czy podpisanie umowy to właściwy krok?

Czy kupno pojazdu prosto z salonu to coś, na co może pozwolić sobie każdy? Z pewnością nie. Niezależnie od tego, czy sięgam po gotówkę czy też kredyt bankowy, przekracza to możliwości wielu osób i firm. Istnieją natomiast pewne rozwiązania, które sprawią, że gotówka nie jest nam potrzebna. Bardzo ceniony jest chociażby wynajem długoterminowy, który dla klientów zaczyna być główną metodą finansowania pojazdów.

Nie od dziś wiadomo, że przedsiębiorstwa pragną prężnego rozwoju i pozyskiwania sporej liczby nowych klientów. Aby taka sytuacja miała jednak miejsce, wymaga się dostępu do samochodów, a także specjalistycznych urządzeń i maszyn. Kiedy w centrum naszych zainteresować znajduje się np. Alfa Romeo wynajem długoterminowy stanie się doskonałą okazją, aby pozyskać takie auto i to niskim kosztem. Szczególnie, kiedy zarówno nie mamy sporego zapasu gotówki oraz szans na otrzymanie kredytu w banku. Najem długoterminowy to temat, o którym warto dowiedzieć się więcej, zanim jeszcze złożymy podpis na umowie.

Komu poleca się wynajem długoterminowy do pozyskania pojazdów?

W sytuacji kiedy nie planujemy nadmierna użytkować auta, jednak dostęp do chociaż jednego pojazdu jest dla nas koniecznością, długoterminowy wynajem samochodów będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem. To rozwiązanie, które cieszy się największym zainteresowaniem firm, planujących wdrożyć lub rozbudować flotę samochodową, przy niskim nakładzie własnych środków pieniężnych. Ponadto, finansować można prawie wszystkie sprzęty i urządzenia, które w wydatny sposób wpływają na ułatwienie naszych działań biznesowych.

Jakie plusy posiada wynajem długoterminowy?

Ciekawostką jest to, że comiesięczny czynsz będący obowiązkiem w wypadku wynajmu długoterminowego pojazdów, prawie zawsze będzie tańszy, niż chociażby rata leasingowa. Dodatkowo, jest to już całościowa opłata, która pokrywa koszty związane z serwisowaniem oraz ubezpieczeniem samochodów. Przedsiębiorca, ma możliwość zaliczenie wszystkich wydatków do kosztów uzyskania przychodu, co przekłada się na korzyści podatkowe. Nie jest to też opcja, po którą mogą sięgnąć wyłącznie ogromne korporacje. Decydują się na nią również mniejsze przedsiębiorstwa, a staje się to coraz popularniejsze także wśród klientów indywidualnych.

Czy wady najmu długoterminowego skutecznie nas do niego zniechęcą?

Na pewno warto pamiętać o tym, że wraz ze złożeniem podpisu pod umową najmu długoterminowego aut, nałożone mogą na nas zostać ograniczenia oraz limity. W głównej mierze, związane są one z przebiegiem, jaki możemy uzyskać przez miesiąc bądź rok. Można tego uniknąć, czytając dokładnie umowę, gdyż nie wszystkie firmy decydują się na wprowadzanie kilometrówek. Kiedy zachodzi konieczność skrócenia umowy, to my jako klienci poniesiemy za to konsekwencje finansowe. Chociaż dla wielu będzie to coś oczywistego, o samochód musimy wyjątkowo dbać, aby w momencie kiedy będziemy oddawać go do wypożyczalni, ten był w nienagannym stanie. Wszelkie usterki, powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania spoczywają na barkach klienta i to on bierze za nie pełną odpowiedzialność. Jest to aspekt, do którego powinno przykładać się szczególną wagę, gdyż konsekwencje finansowe mogą być bardzo wysokie.